medals

День жнив – свято збору врожаю

28.08.2022

Київхліб вітає всіх фермерів зі святом жнив. Бажаємо здоров’я, мирного блакитного неба, благополуччя та гарних врожаїв. Ви незламні герої нашого часу.

Традиційно у серпні йдуть жнива ярих посівів, пшениці, ячменю, жита та інших зернових культур. Свято жнив завжди було знаковою подією для землеробів та пишно відзначалось нашими прадідами.

Цьогоріч, коли Росія викрадає українське зерно з портів, спалює цілі поля, знищує зібраний урожай на складах та сільськогосподарську техніку – кожне зібране зернятко має неабияке значення.

Сьогодні наші фермери виходять на збір урожаю ризикуючи власним життям, адже ніколи не знаєш де наштовхнешся на протитанкову міну або нерозірваний снаряд. Вони розуміють, що від їхньої праці залежить чи буде хліб на столі в українців та чи вийдуть вчасно судна з нашим зерном з портів.

Українці завжди шанували свято жнив. Не зважаючи на тяжку працю на полі, жнива супроводжувалися піснями. Розпочиналися жнива вдосвіта і гарною прикметою було зрізати перший сніп ще на передодні свята. Найчастіше жнива провадилися гуртом, толокою, що поєднувала родичів чи сусідів. Після роботи господарі влаштовували добру вечерю. По завершенню жнив влаштовували пишні гуляння де дякували Богу та землі за добрий врожай.